زنی که در شاخه لوله آب سفید سبزی پرورش می دهد

برای نصب خود سیستم لوله کشی، باید اصول اولیه نصب و ویژگی های مواد مورد استفاده را بدانید. این دانش در انتخاب پیمانکار واجد شرایط نیز مفید خواهد بود.

شاخه لوله آب سفید ستون فقرات سیستم لوله کشی هستند. موادی که از آن ساخته شده اند به عملکرد و درجه پیچیدگی نصب بستگی دارد.

لوله های فلزی – قوی و بادوام هستند. آنها از یک لوله فلزی تشکیل شده اند که از دو طرف با لایه های پلاستیکی پوشانده شده است.

برای اتصال این لوله ها با لوله های فلزی معمولی به اتصالات – بست های مخصوص نیاز دارید. این نوع لوله ها راحت ترین نصب هستند و مزیت ویژه آنها انعطاف پذیری است. در حین کار، پلاستیک روی لوله ها از خوردگی جلوگیری می کند. لوله ها با گیره به دیوارها متصل می شوند.

 لوله

از معایب عملکرد لوله های فلزی پلاستیکی ناپایداری در برابر چکش آب است. مکان هایی مانند بخش های اتصالات و لوله ها اغلب باید از نظر نشتی بررسی شوند.

لوله های فولادی به دو دسته معمولی و گالوانیزه تقسیم می شوند. نصب لوله های فلزی با اتصالات رزوه ای و با استفاده از سه راهی، اسپر و کوپلینگ انجام می شود.

لوله های فولادی با استحکام بالا و عمر طولانی مشخص می شوند. با این حال، علاوه بر نصب سخت افزاری با استفاده از جوشکاری، معایب آن نیز در آب بندی پیچیده درزها، استفاده از نوار بکسل یا فوما و همچنین در ظاهر خوردگی در طول زمان بیان می شود.

لوله کشی مسی بادوام است. ضریب مقاومت بالای مس در برابر خواص مخرب آب، حداقل 40 سال خدمات بی عیب و نقص را تضمین می کند.

مس همچنین در برابر تغییرات ناگهانی دما و اشعه UV مقاوم است. انواع مختلفی از لوله های مسی در بازار وجود دارد: آنیل، غیر آنیل، نیمه جامد و آنیل شده در غلاف پلی اتیلن. برای نصب، انجام کار جوشکاری ضروری است، بنابراین، در صورت تشخیص ازدواج یا نصب نادرست، بخش معیوب باید بریده شده و مجددا نصب شود.

لوله های پلی پروپیلن به لوله های فویل که برای انتقال آب گرم استفاده می شود و لوله های معمولی تقسیم می شوند. نصب چنین لوله هایی با استفاده از دستگاه مخصوص لحیم کاری و برش قیچی انجام می شود.

این لوله ها در برابر زنگ زدگی و رسوب مقاوم هستند. استفاده از آنها همچنین با هزینه کم مواد و توانایی آب بندی کل ساختار زیر گچ خوشحال می شود. معایب را فقط می توان در مورد یکبار مصرف بودن سازه ها و نیاز به استفاده از آهن لحیم کاری در هنگام نصب گفت.