طلق گیره حلقه روسری

از دیرباز بانوان برای حجاب خود و پوشاندن موها و سر و گردن از روسری استفاده می کردند . همچنین بع مرور زمان وسیله هایی برای راحت تر کردن و زیبا تر شدن روسری به وجود آمد . از جمله این وسیله ها طلق ، گیره ، حلقه روسری می باشد . که جنس متفاوتی دارد و همچنین در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار عرضه می شود .

طلق گیره حلقه روسری

طلق روسری

طلق روسری وسیله ای است پر کاربرد که از جنس همان طلق است که برای جزوه ها همراه با شیرازه استفاده می شود فقط با این تفاوت که طلق روسری جنس ضخیم تری از طلق مورد استفاده در جزوه دارد . این طلق ها به شکل ذوزنقه برای شال و روسری بریده می شود . طلق ها دو جنس شفاف و مات دارد که جنس شفاف آن همان هایی است که برای جزوه استفاده می شود و نوع مات آن یک لایه پارچه روی آن کشیده شده است . طلق روسری علاوه بر اینکه جنس ضخیم دارد ولی قابل انعطاف نیز می باشد .استفاده از طلق روسری اینگونه می باشد که باید در لبه ی بالایی روسری به شکل نیم دایره قرار دهیم سپس زیر چانه روسری را محکم می کنیم که بالای روسری گرد و شکیل می باشد . با استفاده از این روش دیگر نگران صاف بودن و مرتب بودن لبه روسری تان نخواهید بود . همچنین راه کارهایی هم وجود دارد برای اینکه طلق از زیر روسری برق نزند . یک سری طلق هایی وجود دارد که یک لایه پارچه روی آن کشیده شده است و در زیر روسری های نازک نیز قابل استفاده می باشد همچنین می توان برای روسری هایی که جنس آن ها سر است نیز به کار برده شود . امروزه طلق روسری مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است چرا که از زیبایی خاصی برخوردار است و همچنین برای بانوانی که حجاب برای آن ها در اولویت قرار دارد بسیار پر کاربرد می باشد .

گیره روسری

گیره روسری گیره ی روسری یکی از مهم ترین وسیله هایی می باشد که برای بانوانی که از شال و روسری استفاده می کنند بسیار لازم است . از گیره ی روسری برای محکم نگه داشتن روسری می توان از آن استفاده کرد .همچنین می توان با استفاده از گیره روسری مدل های مختلفی به شال و روسری داد که روسری را بسیار زیبا و شکیل می کند . گیره روسری جنس و شکل های متفاوتی دارد . مدل های گیره ی روسری از این قرار است : گیره روسری عربی و لبنانی ، گیره معمولی ، گیره انبری و غیره . گیره روسری دارای این جنس ها می باشد جنس فلزی ، آلیاژ ، پلاستیکی ، استیل و غیره در بازار موجود می باشد . گیره ی روسری که از جنس استیل می باشد بهترین نوع گیره است که می توان با خیال راحت از بابت خرابی و عدم زنگ زدگی از آن استفاده نمود . گیره روسری از جنس استیل از زیبایی خاصی برخوردار می باشد . این گیره ها به خاطر جنس بسیار خوبی که دارند به هیچ عنوان با شال و روسری آسیب نمی‌زند و این مورد یکی از مهم ترین موارد در انتخاب این گیره می باشد . جنس آلیاژ و فلز گیره هم از نوع بادوام گیره می باشد . اما جنس پلاستیکی گیره روسری از قدیمی ترین نوع گیره ها می باشد که از استحکام و دوام پایینی برخوردار است . گیره ی روسری پلاستیکی موجب نخ کش شدن و خراب شدن روسری ها می شود . در انتخاب گیره روسری باید به این نکته دقت داشت که لبه های گیره صاف باشد چرا که اگر لبه ها صاف و صیقلی نباشد به روسری و شال آسیب می رساند .

حلقه روسری

حلقه ی روسری یکی از انواع وسیله هایی می باشد که همانند گیره روسری برای حجاب بانوان مورد استفاده است و همچنین برای محکم نگه داشتن روسری و شال مورد استفاده قرار می گیرد . حلقه روسری جنس و مدل های متفاوتی دارد که جنس های آن شامل پلاستیکی و فلزی و آلیاژ می باشد . حلقه روسری از جنس آلیاژ بهترین نوع از انواع حلقه های روسری می باشد و طرح های متفاوتی دارد . همچنین حلقه روسری از جنس فلز هم با کیفیت می باشد . فقط باید به این نکته دقت کرد که باید حلقه روسری را از یک جنس انتخاب کرد که موجب پارچه شدن روسری نشود . امروزه در بازار حلقه روسری هایی با طرح های متفاوت و زیبا در حال عرضه می باشد . طرح های آن شامل : نگین دار ، حلقه روسری آویزی ، ساده و غیره موجود می باشد . همچنین حلقه روسری برای بانوان بسیار زیبا و شکیل است و زیبایی خاصی به روسری بانوان می بخشد . حلقه روسری در بسته بندی های متفاوت در بازار موجود می باشد و قیمت مقرون به صرفه ای دارد. استفاده از حلقه ی روسری اینگونه می باشد که ابتدا روسری را به شکل مثلث در می آوریم و سپس دو لبه ی روسری را که در پایین صورتمان قرار گرفته به هم نزدیک می کنیم و از داخل حلقه رد میکنیم سپس حلقه روسری را در زیر چانه ثابت نگه می داریم که در این صورت روسری حالت شکیل و زیبایی به خود می گیرد . حلقه روسری برای همه بانوان مورد استفاده می باشد حتی بانوان جوان می توانند از آن استفاده کنند . امروزه در بازار حلقه های متنوعی موجود می باشد که از زیبایی خاصی برخوردار است .

روسری و ساق دست ست

روسری و ساق دست ست در قدیم بانوان برای پوشاندن سر ، گردن ، گوش و موهای خود از روسری استفاده می کردند و تا امروز این قضیه ادامه داشته است و تا به امروز مورد توجه بانوان قرار گرفته است . همچنین تاثیر گذاری و حائز اهمیت بودن روسری در مد و پوشاک فراتر از آن چیزی است که بتوان نسبت به آن بی اعتنا بود . همچنین بانوان وقت زیادی را در بازار صرف خرید روسری می کنند . منظور ما از روسری بخشی از لباس از جنس الیاف ، پارچه ، تور و موارد دیگری از این قبیل می باشد که برای اعتقادات مذهبی یا عقیده ی اجتماعی و مواردی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. روسری ها غالبا له شک های مثلث و مربع در بازار موجود می باشد که ابعاد متفاوتی دارد و داری طرح ، رنگ و جنس های گوناگونی در بازار عرضه می شود . همچنین امروزه روسری و ساق دست ست در اختیار بانوان قرار گرفته است. ساق دست هم برای پوشاندن دست از مچ تا بازو مورد استفاده قرار می گیرد . روسری و ساق دست ست زیبایی خاصی دارد خرید را برای بانوان راحت کرده است . روسری و ساق دست همراه با آن در رنگ های گوناگون در بازار موجود می باشد همچنین جنس های متفاوتی هم دارد که شامل : جنس نخی ، جنس کرپ ، حریر ، ساتن و غیره می باشد . جنس ساق دست و روسری ست مهم ترین گزینه برای انتخاب می باشد که باید برای خرید آن اطمینان خاطر داشت . روسری و ساق دست ست قیمت ها و وزن های متفاوتی دارد و با توجه به جنس آن قیمت متفاوتی را دارا می باشد . همچنین روسری و ساق دست ست همراه با آن مزایای بسیاری دارد که یکی از این مزایا زیبایی خاصی به پوشش بانوان می دهد .

جایگزین طلق روسری

طلق روسری وسیله ای پرکاربرد برای بانوان می باشد . اکثر بانوان هنگام پوشیدن روسری بسیار برایشان مهم است که لبه روسری صاف و مرتب باشد به همین دلیل به سراغ طلق های روسری می روند . طلق روسری که جنس انعطاف پذیری دارد مورد توجه بانوان قرار گرفته است و کار بانوان را راحت کرده است .طلق روسری در ابعاد و اندازه مناسب برش می خورد و دو نوع شفاف و پارچه ای دارد . از طلق شفاف می‌توان برای روسری هایی که جنس آن ها کمی ضخیم است استفاده نمود و از طلق پارچه ای برای زیز مقنعه و روسری هایی که جنس نازک تری نسبت به بقیه دارند استفاده کرد. اما بعضی از بانوان نمی توانند از طلق روسری استفاده کنند زیرا نحوه‌ی ثابت کردن و محکم کردن طلق را نمی دانند . همچنین بسیاری از بانوان نمی توانند به طلق عادت کنند به همین دلیل دنبال وسیله ی دیگری در بازار می باشد که بتوانند آن را جایگزین طلق روسری کنند . بانوان میتوانن پارچه ای از جنس نمد تهیه کنند و مطابق شک طلق آن را برش بزنند و در زیر روسری و شال خود از آن استفاده ‌کنند .در این حالت چون نمد جنس نرم دارد برای افرادی که با جنس طلق مشکل دارند مناسب است و هم چنین نمد هم با قیمت مناسب در بازار عرضه می شود . به همین دلیل می‌تواند جایگزین مناسبی برای طلق روسری باشد . نمد که جایگزین طلق روسری می شود برای بانوانی که برایشان مهم است که طلق از زیر روسری پیدا نباشد و در نور آفتاب براق نباشد گزینه ی بسیار مناسبی است و همچنین نمد برای کسانی که با طلق مشکل دارند بهترین و کم هزینه ترین گزینه می باشد .

چگونه طلق روسری را ثابت نگه داریم

چگونه طلق روسری را ثابت نگه داریم طلق روسری در زیباتر شدن روسری مورد استفاده قرار می گیرد. هنگامی که از طلق روسری استفاده می کنیم باید طریقه ثابت نگه داشتن و محکم کردن طلق را بدانیم که محکم کردن طلق کار بسیار آسان است . برای نگه داشتن طلق روسری ابتدا باید با توجه با جنس روسری طلق خود را انتخاب کنیم اگر روسری سر و نازک بود از جنس پارچه ای طلق استفاده کنیم و اگر روسری جنس ضخیم داشت از طلق شفاف استفاده کنیم . ثابت کردن طلق روسری اینگونه می باشد که ابتدا طلق را وسط روسری قرار می دهیم سپس یک لایه ی دیگر از روسری را روی طلق می کشیم طلق باید به گونه ای قرار بگیرد که به صورت نیم دایره وسط روسری باشد سپس با استفاده از حلقه ی روسری یا گیره ی روسری می توان روسری را پایین چانه محکم کرد تا طلق به شکل گرد در بالای سر قرار بگیرد . یک مدل دیگر هم برای زیباتر کردن روسری می توان استفاده کرد مدل لبنانی می باشد که ایتدا طبق روش بالا طلق را به صورت نیم دایره وسط روسری قرار می دهیم سپس یک طرف روسری را به گوش مخالف خود با استفاده از گیره روسری وصل میکنیم تا طلق محکم شود . طلق روسری وسیله ای کاربردی می باشد که محکم کردن آن کار آسانی است و با کمی دقت می توان طلق را روی روسری ثابت کرد . با استفاده از گیره روسری ، حلقه روسری که انواع گوناگونی هم دارد می توان برای محکم نگه داشتن طلق روسری استفاده نمود .

چگونه طلق روسری درست کنیم

امروزه در بسیاری از منازل طلق هایی که با شیرازه برای جزوه ها استفاده می شود موجود است که می‌توان در منزل طلق روسری درست کردو هم چنین می‌توان از عکس های رادیولوژی برای ساخت طلق روسری استفاده کرد . برای ساخت طلق روسری با عکس رادیولوژی ابتدا می توان عکس رادیولوژی را توی تشت آب و مقداری مواد سفید کننده قرار داد تا تبدیل به یک ورقه ی شفاف شود البته این روش بر روی عکس های ام آر آی هیچ اثری رویشان ندارد . بعد از این کار می توان یک ذوزنقه به ابعاد ۳۲ سانتی متر در بیاورید یعنی ضلع بزرگتر آن ۳۲ سانتی متر و ضلع کوچکتر آن حدود ۲۸ سانتی متر باشد هم چنین ضخامت ۶ و نیم سانتی متری برای آن در نظر می‌گیریم. ضلع بزرگتر تر ذوزنقه را بر لبه ی ورق رادیولوژی یا طلق قرار می دهیم زیرا این قسمت بیشترین تماس را با لبه ی روسری دارد و باید سطح صیقلی داشته باشد و نباید قیچی بخورد . به همین راحتی می توان یک طلق روسری درست کرد . اگر می خواهید طلق بر زیر روسری نازک مناسب باشد می توان یک لایه پارچه روی طلق کشید تا بتوان در زیر این روسری ها استفاده کرد . همچنین برای راحت تر کردن کار می توان طلق را با لایی پوشاند که ابتدا باید لایی را به شکل طلق برش دهیم سپس طلق را به چسب آغشته کنیم و لایی را روی آن بچسبانیم . با استفاده از این کارها می توان در منزل به راحتی یک طلق روسری درست کرد و از آن استفاده نمود. همچنین می توان با خرید نمد از لوازم خرازی با توجه به ابعاد گفته شده ذوزنقه را برش دهیم و از نمد به جای طلق در زیر روسری استفاده کنیم .